Xiaomi stanovilo nový rekord na Android scéně. Čeho se týká?

xiaomi 13 pro svítivost displeje

Pokud vás zajímají mobilní telefony obecně a nejste zaměření pouze na Android, jistě jste zaznamenali, že řada iPhone 14 Pro disponuje OLED panely, které dokážou vytáhnout jas až na úroveň 2 000 nitů, což by bylo ještě před pár lety naprosto nemyslitelné.

Apple u svých vlajkových telefonů používá panel E6 Super AMOLED od Samsungu, který je už nějakou dobu dostupný i na Android zařízeních, konkrétně Xiaomi 13 Pro. Čínská firma se na sociální síti Weibo pochlubilo s prospektem, který říká, že tento model dokáže svítit až 1 900 nity, což je pouze o 100 méně, než u jablečné konkurence. I přes vysokou svítivost se zvýšila výdrž baterie o 22 %, což může být dáno i úspornějším čipsetem.

xiaomi 13 pro svítivost

Xiaomi (v tomto případě spíše Samsung) tedy vytvořilo nový rekord ve svítivosti na Android scéně. Zajímavé je, že se podle nejnovějších informací Samsung nerozhodl k použití stejných panelů u řady Galaxy S23. Verze Ultra prý dosahuje na maximální jas 1 750 nitů, což je stále velmi vysoké číslo, nikoliv však to nejlepší.

Jakou svítivost displeje má váš telefon?

Zdroj: SamMobile

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)