Xiaomi kvůli smrti exprezidenta odkládá dnešní prezentaci

Xiaomi 13 prezentace datum odloženo

Vlajkové telefony řady Xiaomi 13, Android nadstavba MIUI 14, hodinky Xiaomi Watch S2, sluchátka Xiaomi Buds 4 nebo třeba i 10Gbit router. Tyto a další produkty mělo již dnes představit na domácím trhu čínské Xiaomi. Jenže se tak nestane. Společnost se rozhodla naplánovanou prezentaci odsunout kvůli pár desítek hodin starému úmrtí bývalého čínského prezidenta Ťiang Ce-mina. Nové datum zatím očekávané představení nových zařízení nemá.

“Je nám líto, ale musíme vás informovat, že uvedení nové řady Xiaomi 13 na trh bude odloženo. Jakmile bude potvrzeno nové datum vydání, budeme vás informovat,” vzkázala fanouškům a novinářům čínská firma na sociální síti Weibo. Vzhledem k očekávanému období smutku v Číně a velikosti prezentační akce je otázkou, zda se nový termín vejde ještě do prosince. Nadcházející vánoční svátky jsou ale pro Xiaomi jistě velkou motivací, aby se uvedení nových produktů a alespoň částečné zahájení jejich prodeje do tří týdnů stihlo.

Na kdy myslíte, že Xiaomi prezentaci posune?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)