Xiaomi se chlubí prvním 10Gbit routerem. Co od něj čekat?

Xiaomi 10Gbit router pozvánka

Čínská společnost Xiaomi začala nedávno oficiálně lákat na velkou produktovou prezentaci, která se uskuteční 1. prosince. Fanoušci telefonů se mohou těšit na uvedení série Xiaomi 13, nicméně jak je zvykem, jen o mobilech tato akce rozhodně nebude. Jistě se představí také systém MIUI 14 a hodinky Xiaomi Watch S2 se sluchátky Xiaomi Buds 4. Spekuluje se i o novém projektoru, routeru a vůbec prvním stolním počítači. Nyní se na seznam oficiálně dostal další velmi zajímavý kousek. Xiaomi router 10000 s maximální 10Gbit přenosovou rychlostí.

I když pochopitelně nebyly uvedeny technické detaily, několik charakteristik se dá odvodit z pozvánky či odhadnout. Po vizuální stránce je jasné, že novinka dostane identické či velmi podobné tělo jako současný nejvýkonnější router AX9000. Z hlediska konektivity se můžeme s největší pravděpodobností těšit na Wi-Fi 7 nebo USB 3.0 konektory, díky kterým bude možné připojit disky a vytvořit ze sestavy NAS server.

Jaké máte zkušenosti s Xiaomi routery?

Zdroj: IGP

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)