Řada Xiaomi 13 má dostat špičkový displej, 100W nabíjení i Snapdragon 8 Gen2

xiaomi 12

Xiaomi sice teprve před pár týdny představilo vlajkovou řadu Xiaomi 12S, to ale leakerům nebrání, aby se pokusili získávat informace o další generaci vlajkových mobilů a nyní se to jednomu z nich podařilo. Podle něj přijde řada Xiaomi 13 s vylepšeným nabíjením.

Xiaomi 13 prý dostane 100W drátové a 50W bezdrátové nabíjení

Už před několika týdnů zveřejnil leaker Digital Chat Station na sociální síti Weibo první informace o chystaných telefonech řady Xiaomi 13. Dle něj by v nich měl debutovat dosud neoznámený čipset Snapdragon 8 Gen2. Qualcomm má být rovněž výhradním dodavatelem čipsetů, takže se nedočkáme varianty s Dimensity od MediaTeku. Počítá se prý také s AMOLED displejem se 120Hz obnovovací frekvencí a 2K rozlišením.

xiaomi-13-digital-chat-station

Xiaomi 13 má rovněž disponovat jednočlánkovou baterií, kterou bude možné nabíjet drátově výkonem až 100 W, bezdrátově pak 50 W. Čínská firma vsadí také na čip, který bude nabíjení spravovat. K představení má dojít na podzim letošního roku, konkrétně v listopadu.

Jak se na Xiaomi 13 těšíte?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)