Rozborka Xiaomi 12S Ultra. Mrkněte na ten gigantický fotočip

Xiaomi 12S Ultra rozbor

Uběhlo pár dní od chvíle, kdy čínská společnost Xiaomi představila nově vlajkové telefony z řady 12S, a veřejnost se dle očekávání s nadšením baví o jejich výbavě. Největší pozornost má logicky model Ultra, který ji na sebe strhává zejména foto výbavou. Té vévodí revoluční jednopalcový fotočip Sony IMX989, první modul této velikosti vyrobený přímo pro mobilní telefony. Pokud vás zajímá, jak si takový senzor hoví v těle nového vlajkového telefonu, mrkněte na přiloženou video rozborku Xiaomi 12S Ultra.

小米12S Ultra拆解:一英寸+徕卡,小米影像成了?【享拆】- 微机分WekiHome

小米12S Ultra拆解:一英寸+徕卡,小米影像成了?【享拆】- 微机分WekiHome

Záběry z rozebírání čerstvého vládce Xiaomi telefonů a fotomobilů vůbec například odhalují, že modul se zmíněným senzorem má tloušťku 11,06 milimetru. To je víc než mají některé mobily kompletně i s obalem. O moc tenčí než hlavní senzor není ani 48Mpx periskopický fotoaparát, který má v Xiaomi 12S Ultra velmi sympatický pětinásobný optický zoom. Téměř čtvrthodinové video se pochopitelně věnuje i dalším součástkám vlajkového Xiaomi, tak se mrkněte.

Která odhalená část Xiaomi 12S Ultra vás nejvíc zaujala?

Zdroj: pharena

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)