Očekávaný Xiaomi 12 Ultra je prý konečně za rohem. Kdy se má představit?

xiaomi 12 ultra datum vydání

Xiaomi 12 Ultra patří mezi nejočekávanější vlajkové telefony letošního roku. Přestože mobily Xiaomi 12 a Xiaomi 12 Pro představil čínský gigant již minulý rok v prosinci, Ultra verze byla několikrát odložena. Nyní to ale vypadá, že je čínská vlajková loď konečně doslova za rohem.

Xiaomi 12 Ultra má dorazit na začátku července

Podle informací webu Tech Going se Xiaomi 12 Ultra oficiálně odhalí již 5. července, přičemž předobjednávky začnou 28. června, tedy už za tři dny. Tuto informaci je však třeba brát s určitou rezervou. Pochází totiž od nepříliš známého čínského leakera, který se v minulosti žádnými velkými odhaleními neproslavil. Dává nám to ale minimálně určitou naději.

Po hardwarové stránce půjde o nekompromisní kousek. Přední stranu má pokrývat 6,7palcový AMOLED panel s QHD+ rozlišením a 120Hz obnovovací frekvencí. Samozřejmostí bude LTPO technologie nebo také čipset Qualcomm Snapdragon 8+ Gen1 v kombinaci s až 12 GB LPPDR5 RAM a 512GB úložištěm typu UFS 3.1. Těšit se můžeme také na fotoaparáty, které Xiaomi vytvořilo ve spolupráci s německou firmou Leica. Očekává se složení v podobě 50Mpx hlavního snímače a dvou 48Mpx foťáků (jeden ultraširoký a druhý teleobjektiv). Spekuluje se také o ToF senzoru. Více informací se (snad) dovíme za pár dní.

Jak se na Xiaomi 12 Ultra těšíte?

Zdroj: Tech Going, Zouton

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)