Xiaomi 11T Pro prý fotí podobně jako loňský vlajkový Samsung

Xiaomi 11T Pro foto test DxOMark

Nedávno představený a obecně velmi dobře přijatý telefon Xiaomi 11T Pro (také jsme ho testovali) má za sebou foto test u redakce známého serveru DxOMark. Tento silák se chlubí například Snapdragonem 888, dvanácti gigabajty RAM a zejména primárním 108megapixelovým fofoaparátem, kterému sekundují ještě 8mpx ultraširoký a 5mpx makro senzor. K jakému výsledku tato sestava jeden z posledních Xiaomi mobilů dotáhla? Byl z toho zisk celkových 117 bodů při zohlednění 125 bodů za běžné focení, 39 bodů za zoom a 110 bodů za natáčení videa.

Xiaomi 11T Pro foto test DxOMark výsledek

Od testerů z DxOmark si přístroj vysloužil pochvalu hlavně za dobrou expozici a dynamický rozsah. Zaujal také autofokus a rovněž detaily ve fotkách a videích. Negativa se naopak našla třeba u barev při focení krajiny, stabilizace videa, množstí šumu u širokoúhlých fotek a u expozice nočních snímků. I tak (a dokonce bez přítomnosti optické stabilizace) se Xiaomi 11T Pro dokázal v celkovém žebříčku bodově vyrovnat telefonu Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G a rovněž Moto Edge+. Oproti předchůdci Mi 10T Pro si ovšem novinka o bod pohoršila.

Který dílčí výsledek vás zaujal nebo překvapil?

Zdroj: DxOMark

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)