TOPlist

Wreckfest konečně dorazil na Android, jaké jsou naše první dojmy ze zběsilých závodů?

Wreckfest Android hra

Na Android a pochopitelně také do Obchodu Play dorazil port další závodní hry z počítačů a konzolí. Wreckfest však není úplně běžným závodním titulem a naleštěné sporťáky zde rozhodně nečekejte. Jak název napovídá, zde přijdou ke slovu vraky. Navíc se jedná o placený, prémiový chcete-li, titul, který není prošpikovaný mikrotransakcemi. A uznejte sami, že těch je na Androidu jako šafránu.

Tohle není žádný naleštěný vrak

Ti, kdo s titulem již měli tu čest na jiných platformách – po PC, Xboxu a Playstationu se hra nedávno dostala i na Nintendo Switch – zde budou ihned jako doma. Vždyť už samotné hlavní menu hry je prakticky identické tomu z „velkých“ platforem. Velmi nás potěšilo, že titul je téměř stoprocentním portem, k dokonalosti ji v tomto ohledu schází jen funkční multiplayer. V tom aktuálně přítomném jde pouze vyhledat server, přičemž se mi ani jednou nepovedlo žádný najít, nebo zkusit založit vlastní hru – kam se pro změnu nikdo nepřipojí.

K dispozici tak máte několik herních režimů v čele s kariérou obsahující několik typů závodů a demoliční derby. Dále je pochopitelně přítomen také jednorázový závod s možností upravit pravidla dle svého a režim turnaj. Ten obsahuje několik denních, týdenních a sezónních výzev za jejichž plnění dostáváte body slávy a za ty si zase můžete zakoupit exkluzivní vozidla. V garáži zase můžete získat standardní vozidla a to za herní kredity, což je měna, kterou získáváte například hraním kariéry. Kredity pak využijete také k úpravám vašich vozidel a to jak vizuálním – ať už jde o výměnu různých částí karoserie či jiný nástřik, tak i technickým, zlepšujícím jejich atributy jako rychlost, ovladatelnost a výdrž.

Wreckfest Mobile // Announcement Trailer

Wreckfest Mobile // Announcement Trailer

Wreckfest vám tak dává možnost zvolit si herní  styl, který bude vyhovovat právě vám. Můžete tak hrát třeba s autem, které bude připomínat spíš tank na kolech. Nebude sice příliš rychlé ani dobře ovladatelné, zato z cesty odklidí vše, co mu přijde do cesty. Vyhovuje vám spíše styl agilní myšky, která mezi podobnými mastodonty dokáže hbitě prokličkovat a zmizet jim z dosahu? Nebo půjdete raději zlatou střední cestou? Nic z toho není problém, volba je jen na vás.

Zábavná hratelnost a krásná grafika

Tím se pomalu dostáváme k dojmům ze samotného hraní. Jízdní model sice reflektuje věci jako typ náhonu či povrch tratě a také poměrně slušně pracuje s hmotností auta, která je při řízení cítit. Nicméně se rozhodně nejedná o žádný simulátor a hra nabízí arkádovou hratelnost s velkým důrazem na destrukční model. Čistě na displeji pak můžete své auto ovládat více způsoby. Pro plyn / brzdu slouží buď tlačítka nebo posuvník a volant ovládnete pomocí tlačítek, posuvníku nebo gyroskopu vašeho smartphonu. Také díky zmíněné arkádové hratelnosti pak není velký problém auto ovládnout jen s pomocí dotykového ovládání. Pokud si ale chcete hru pořádně užít, nezbývá než doporučit připojení gamepadu, který poskytne mnohem responzivnější ovládání a tím i lepší zážitek ze hry. Například s populárním gamepadem Razer Kishi si hra rozumí perfektně.

Wreckfest Android recenze

Kvalitní zážitek z hraní pak podporuje i kvalitní optimalizace. Na nejvyšší možné nastavení tato Android hra běžela na smartphonu Oppo Find X3 Pro se Snapdragonem 888 a 12 GB RAM po drtivou většinu času v rozmezí 35 – 45 fps. Ani v intenzivnějších scénách jsem se pak nesetkal s propadem pod 30 snímků za vteřinu. Po grafické stránce se pak Wreckfest může směle měřit s nejlepšími hrami pro Android. Jediné, čeho jsem si během prvních několika závodů všiml byly občasné glitche stínů.

Cena Wreckfest pro Android

Závodní hru Wreckfest na Android pořídíte v Google Play za 259,99 Kč s DPH. Nicméně, dostupná jsou ještě DLC. Buď si tak můžete přikoupit jeden ze dvou balíčků vozidel a kosmetických předmětů za dalších 259,99 Kč nebo si tento obsah koupit zvlášť. Vozidla stojí do 80 Kč a za kosmetické předměty dáte okolo 30 Kč. Ve hraní vás absence DLC nijak drakonicky netrestá, jedná se spíše o kosmetická DLC. Jen je škoda, že pokud chcete splnit veškeré denní výzvy, potřebujete právě auta z těchto DLC.

Wreckfest
Wreckfest

Co na hru Wreckfest říkáte? Zkusíte ji na svém Androidu?

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)