Nový malý tlakoměr Withings změří EKG, tlak i tep do 2 minut

Withings - tlakoměr EKG

Francouzská společnost Withings se zabývá vývojem chytrých řešení, která uživateli reálně pomůžou. Nově vypouští na trh kompaktní tlakoměr, který sama nazývá jako nejpokrokovější kardiovaskulární monitoring na světě. Ten umí vedle tlaku měřit také tep a EKG, všechny údaje vám navíc zobrazí do dvou minut. Po boku tlakoměru BPM Core představila také model BPM Connect, k jehož používání není potřeba chytrý telefon.

Chytrý tlakoměr Withings má KEG, hloupý je levný

Oba zmíněné tlakoměry jsme viděli už začátkem roku na CES v Las Vegas, teprve teď však získaly potřebné certifikace a oprávnění. Withings uvádí, že tlakoměr BPM Core dokáže zavčasu varovat uživatele na nepravidelné srdeční rytmy, které by mohly předcházet infarktu nebo jiným problémům. Fungovat navíc může i jako stetoskop, a všechny hodnoty (EKG, krevní tlak a tep) změří pod 2 minuty!

Čas se mírně liší na základě zdravotního stavu člověka, běžně ale zvládne ukázat všechny tři hodnoty a výsledky během 90 sekund. Jak jste dopadli si můžete zobrazit přehledně v aplikaci na telefonu. Ta je dostupná jak pro Android, tak pro iOS. Výsledná data pak můžete ukázat svému kardiologovi; nemocniční vybavení však zatím nezastoupí. Druhý ze zmíněných je pak spíše lite verzí, jíž EKG chybí. Cena tomu odpovídá a slouží výhradně k měření tlaku. Navíc ho lze využívat bez připojení k mobilu, hodnoty zobrazí přímo na displeji. Pokud nepotřebujete takto přesné zařízení, jsou mnohem levnější alternativou chytré hodinky Huami Health Watch s funkcí měření EKG.

Withings Health Mate
Withings Health Mate

EKG tlakoměr BPM Core pořídíte za 6 700 Kč, zatímco odlehčený model Connect do 2 700 tisíc Kč. Oba jsou dostupné na stránkách Applu nebo v oficiálním obchodu Withings.

Jak si měříte tlak, tep nebo EKG?

Zdroj: 9to5mac

Lukáš Altman
O Autorovi - Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)