TOPlist

Windows program Váš telefon už umí spouštět mobilní aplikace. Jak na to?

Windows Váš telefon spouštění mobilních aplikací

Americký Microsoft a jihokorejský Samsung pokračují v prohlubování technologické spolupráce a máme tu další zajímavý výsledek. Počítačový nástroj Váš telefon, který je na straně mobilu doplňován funkcí Link to Windows, se nyní dokáže přímo ve Windows postarat o spouštění mobilních aplikací. Novinka, která se doposud testovala v menším okruhu lidí, je nyní dostupná pro majitele několika posledních Samsung telefonů. A také uživatelů nedávno představeného přístroje Surface Duo.

Jak na spouštění mobilních aplikací ve Windows nástroji Váš telefon?

Princip fungování je velmi jednoduchý. Stačí propojit kompatibilní telefon (seznam má Microsoft na svém webu) s počítačem přes kabel a otevřít program Váš telefon. V jeho levém menu kliknete na položku Aplikace a objeví se paleta všech, které máte v daném mobilu nainstalované. Jakmile kliknete na zástupce jedné z nich, v okně se okamžitě spustí, zatímco samotný telefon vypne svou obrazovku. Otestovali jsme novou funkci na několika aplikacích a funkčnost je zatím cca poloviční. Překvapivě dobře fungovaly hry, ale třeba u Mi Fit jsme se dočkali jen černé obrazovky. Možná jde jen o nějakou dočasnou grafickou chybu. Dejte nám případně do komentářů vědět, jak dobře funguje funkce u vás.

Určitě je fajn, že spoustu práce a zábavy takto můžete řešit prostřednictvím monitoru, klávesnice a myši. Když pomineme celé prostředí DeX, tohle si určitě fanoušky najde. Zatím je možné mít spuštěnou jen jednu aplikaci, do budoucna by měl ale prý přibýt i multitasking. Spouštění mobilních aplikací skrze Váš telefon si můžete ve Windows i dál usnadnit. Vybrané položky je možné přihazovat mezi oblíbené a dokonce připínat na panel Start.

oblíbené aplikace menu

Interakce myši s aplikacemi

  • Jedno kliknutí myši je stejné jako jedno klepnutí prstem
  • Kliknutím pravým tlačítkem skočíte na předchozí obrazovku
  • Kliknutí a podržení je stejné jako klepnutí a podržení
  • Kliknutí, podržení a tažení můžete použít pro výběr
  • Scrollování funguje jako vertikální či horizontální pohyb po obrazovce
Link to Windows
Link to Windows

Využijete tuto novinku? Jakým způsobem?

Zdroj: Microsoft

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)