Windows Phone 7 launcher pro Android

Smiřme se s tím, že Android není Windows

Na Windows Phone 7 je mnoho rozporuplných názorů, a to ať už na systém jako takový, nebo na jeho vzhled. Mně osobně se tento vzhled líbí, a proto jsem vyzkoušel Launcher 7 od vydavatele Timo Kulaja, kterému se launcher opravdu povedl. Máte tam daleko více možností než v klasickém WP7 systému. Launcher 7 je na marketu ve dvou verzích, placená a neplacená. Myslím si, že na vyzkoušení a  používání Vám stačí neplacená verze. Po stažení se Vám objeví základní nastavení. Zelená okna s černým pozadím a klasické WP7 menu.

wp71

Po prvním pohledu určitě zamíříte do nastavení, které je opravdu bohaté, oproti klasickým Windows, ve kterých můžete změnit možná tak barvu widgetů. Tady si můžete pohrát téměř se vším. Na pozadí si můžete dát vlastní obrázek z galerie, dokonce i živou tapetu, měnit barvu a průsvitnost widgetů, WP7 menu změnit na klasické androidí čtyřsloupcové menu a také měnit animace při kliknutí na jednotlivé widgety.

wp3

Widgety si můžete samozřejmě libovolně přesouvat a máte na výběr ze tří velikostí – 1×1 klasický čtvercový widget, 2×1 horizontální podlouhlý widget a 1×2 vertikální podlouhlý widget. Doporučuji používat widgety, které jsou v launcheru přidané ve stylu WP7, jelikož některé widgety z androidu se mohou deformovat a nevypadají potom hezky.

wp5

Launcher 7 se doporučuje používat na rozlišeních 480×800 a výše, avšak já jsem ho zkoušel na rozlišení 320×240 a všechno fungovalo vpořádku, takže bych rozhodně neviděl problém používat launcher na telefonech střední třídy s rozlišením 320×480.

wp7

Co říct závěrem? Tento launcher je zajímavá alternativa klasických launcherů, které v podstatě nepřinášejí nic nového. S touto aplikací Váš telefon odlišíte od ostatních, bude zářit barvami a ožije. Na druhou stranu jedna plocha s velkými widgety mnoha uživatelům stačit nebude, což poněkud ubírá na praktičnosti.

chart12

Launcher 7

David Zmuda
O Autorovi - David Zmuda

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (32)