TOPlist

Průlom v hraní: Počítače s macOS napřímo rozjedou hry určené pro Windows

Windows hry MacOS podpora Game Porting Toolkit

Ve světě počítačového hraní existuje dlouhé roky několik konstant. Například: Společnost Valve nevydává třetí díly svých sérií, ve hrách od Ubisoftu se furt rozhlížíme dokola do krajiny z nějaké věže a majitelé strojů s macOS mají o dost menší oficiální nabídku titulů než uživatelé Windows. U posledního zmíněného „pravidla“ ale nastal velmi významný průlom v rámci prezentace firmy Apple na konferenci WWDC23.

Americká firma oznámila, že primárně pro vývojáře her přichystala Game Porting Toolkit. Oficiální princip použití je, že tvůrci skrze něj mohou na macOS testovat hry původně určené pro Windows a poté případně pokračovat v tvorbě tzv. portu, tedy odlišné verze určené pro jiný systém. Jenže herní komunita rychle zjistila, že tento toolkit se dá použít i pro běžné hraní původních her pro Windows v počítačích Mac. Což je velká věc, i když má zatím různá technická omezení.

Hráči už zkoušeli například Cyberpunk 2077, Diablo IV či Hogwarts Legacy třeba i na laptopu M1 Max MacBook Pro. Hry v tomto prostředí skutečně běží, ale zatím se potýkají například se sníženými FPS. To by se ale mohlo velmi rychle změnit.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Které hry vám doteď chyběly pro macOS?

Zdroj: aheadlines

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)