Blíží se nová forma propojení systémů Android a Windows

Windows Android Google propojení ovládání Fast Pair

V rámci konání celosvětové technologické konference CES 2022 oznámil americký Google hned několik novinek ve svých aplikacích i službách. Patří mezi ně například i nové možnost pro vzájemné odemykání propojených přístrojů nebo třeba rychlého přenosu nastavení a předvoleb mezi Android mobily a Chromebooky. O komunikaci mezi počítačem a telefonem bude i tato novinka. Google totiž láká na pokročilou spolupráci mezi Android zařízeními a počítači s Windows.

Jak už víme z dřívějška, do Windows 11 míří díky spolupráci Microsoftu a Amazonu unikátní nativní obchod s aplikacemi a přímo Google již na tento systém rozšiřuje i své prostředí Play Games. Co dalšího se tedy chystá? Komunikace skrze Google Fast Pair Service (GFPS), která již nyní umožňuje například rychle připojovat sluchátka a jiná Bluetooth zařízení, usnadní ovládání telefonu skrze počítač. Půjde například o správu Bluetooth zařízení, synchronizaci zpráv a také sdílení souborů přes Nearby Share (Sdílení nablízko).

Windows Android Google propojení ovládání Fast Pair ukázka 2Po klepnutí se spustí animace...

Americká firma už rozjela vývoj a zavádění těchto možností ve spolupráci s firmami Acer, HP a Intel. První počítače by měly být schopné uvedených úkonů ještě letos. Nové možnosti připomínají ty, které jsou již k dispozici skrze aplikaci Můj telefon a službu Odkaz na Windows v Samsung telefonech. Ještě dál je v této oblasti Huawei s jeho ekosystémem. Google chce ovšem evidentně jít otevřenější cestou a nejspíš zpřístupní novinky do Androidu plošně.

jak často propojujete PC a telefon?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)