Windows 11 unikají v celé své kráse. Jak se vám líbí?

windows 11 instalation

Před několika lety se nechal Microsoft slyšet, že neplánuje žádnou další verzi Windows (alespoň co se čísel týče), všechny další verze se budou jmenovat prostě Windows 10 a nové funkce budou přibývat spolu s aktualizacemi. Jenže své slovo nejspíš nedodrží. Windows 11 unikají na internet a to nejen screenshoty a videa, ale rovnou celý instalační soubor.

Uniká instalační soubor Windows 11

Asi tou největší změnou na první pohled je přesunutí tlačítka Start a ostatních ikon na střed. Podobně to má řešené už dlouhá léta konkurenční macOS. Dle několika uživatelů, kteří tento systém používají jde ale stále nabídka přesunout doleva, pokud by vám nové rozestavení nevonělo.

Poznámka redakce

Tato novinka se sice netýká přímo Androidu, ale většina z nás počítač se systémem Windows alespoň nějakým způsobem používá. Provázanost mezi Android telefony a Windows je navíc čím dál větší a tak jsme se rozhodli o ni informovat i vás.

Pamatujete si na nevydaný Windows 10X? Právě z něj zde můžeme vidět hned několik prvků. Živé dlaždice jsou nahrazeny minimalistickými průhlednými ikonkami a kromě nich byla nabídka Start celkově zjednodušena. Můžeme si všimnout také (konečně) zaoblených oken. Na videu níže můžeme vidět, že se přepracovaní dočkal i samotný instalační proces.

Jde nicméně o brzký build a Microsoft nám zřejmě na konferenci, která se bude konat již 24. června ukáže mnohem více vlastností nového systému. Do té doby se alespoň můžete podívat na screenshoty a videa, kterých koluje po internetu celá řada.

Unikla verze Windows 11 | Jak vypadá nový systém?

Unikla verze Windows 11 | Jak vypadá nový systém?

Jak se těšíte na Windows 11?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (37)