Windows 11 běží na tři roky starém OnePlus 6T. Mrkněte na video

windows 11 oneplus 6t

OnePlus 6T je telefonem, který byl představen již v roce 2018. Stále však nabízí poměrně výkonný čipset Qualcomm Snapdragon 845 a vývojářům stojícím za projektem The Renegade Project se dokonce podařilo zprovoznit na tomto modelu nový Windows 11.

Windows 11 běží na starém OnePlus 6T

Vývojáři tvrdí, že většina funkcí systému funguje bez problému a že jde normálně používat. Video v tomto článku jejich tvrzení také dokazuje (přibližně 11. minuta videa), takže se můžete přesvědčit na vastní oči. Již dříve byl na tomto modelu nainstalován systém Windows 10 ARM.

Installing Windows 11 on OnePlus 6T | Windows 11 on ARM

Installing Windows 11 on OnePlus 6T | Windows 11 on ARM

Vývojářům se zatím nepodařilo zprovoznit Wi-Fi, reproduktor a Bluetooth. Ostatní věci prý fungují. Pokud máte doma nějaký starší telefon s čipsetem Snapdragon 845, můžete si zkusit Windows nainstalovat i na něj. Na takovém Pixelu 3 XL se podařilo před nějakou dobou zprovoznit Windows 10. Má to však svá rizika a telefon si můžete bricknout.

Chybí vám Windows na telefonu?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)