Microsoft zbrojí proti uživatelům, kteří instalují Windows 11 na nepodporovaný hardware

windows 11

Pokud jste někdy zkoušeli instalovat Windows 11 na počítač, který nesplňuje hardwarové nároky, zřejmě jste se setkali s chybovou hláškou: “Tento počítač nesplňuje minimální požadavky na systém pro Windows 11”, která je ve většině případů způsobována tím, že v počítači nemáte TPM 2.0 (Trusted Platform Module).

Windows 11 se nebude líbit, pokud je nainstalujete na starší počítač

Naštěstí jde tento požadavek poměrně snadno obejít. Tou nejjednodušší cestou je stažení iso. souboru a vytvoření bootovacího USB přes program Rufus, kde stačí zvolit možnost, že chcete požadavek obejít. Nyní ale Microsoft chystá něco, co má potenciální uživatele instalující nejnovější systém na nepodporovaný hardware odradit ještě více.

Poznámka redakce

O systému Windows 11 vás v posledních měsících informujeme poměrně často. Ve směru podpory Android aplikací jde totiž o obrovský skok kupředu. V kombinaci s aplikací Váš telefon si můžete vytvořit velmi podobný ekosystém a provázanost, jakou nabízí Apple a jeho macOS s iOS.

How To Install Windows 11 On Unsupported Hardware Using Rufus

How To Install Windows 11 On Unsupported Hardware Using Rufus

Pokud jste v minulosti instalovali v podstatě jakoukoliv novější verzi Windows a neměli jste ho aktivovaný, zobrazoval se vám v pravém dolním rohu vodoznak. A právě něco podobného se dost možná objeví také ve Windows 11, akorát s tím rozdílem, že zde bude text, který vás upozorní na to, že váš počítač nesplňuje minimální požadavky pro tento systém. Americká společnost jej má u některých uživatelů testovat a zatím není jisté, zda se dostane i do finální verze.

Co na tento krok Microsoftu říkáte?

Zdroj: TechRadar 

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)