TOPlist

Bývalý zaměstnanec Microsoftu ostře kritizuje Windows 11: „Tohle je komicky špatné!“

windows 11 start
  • Windows 11 letos oslaví dvouleté výročí
  • Jeho chod ale nyní kritizuje bývalý zaměstnanec Microsoftu
  • Kritizuje nabídku Start a její pomalé reakce

Nabídka Start v systému Windows 11 se od svého uvedení na trh setkává s nemalou kritikou ze strany uživatelů. Mnozí si stěžují na její omezené funkce a nepraktické rozhraní, které se odlišuje od tradiční nabídky Start v předchozích verzích Windows. Bývalý zaměstnanec Microsoftu Andy Young ji nyní zkritizoval na platformě X. V příspěvku si stěžoval na nepraktičnost a pomalou rychlost, i když používá výkonný počítač.

Young ve svém příspěvku uvedl, že i na jeho počítači s procesorem Intel Core i9 a 128 GB RAM, reaguje nabídka Start velmi pomalu a označil ji za „komicky špatnou“. Dodal, že ačkoliv redmondský operační systém miluje a nekritizuje celkově práci v Microsoftu, chce, aby byl Windows tak dobrý, jak byl kdysi.

Microsoft na Youngův příspěvek reagoval. Scott Hanselman, viceprezident vývojářské komunity Microsoftu, se zapojil do diskuse a nabídl Youngovi pomoc. Kritika bývalého vývojáře vyvolala nemalý ohlas. Mnoho uživatelů souhlasilo s jeho hodnocením a sdílelo své vlastní negativní zkušenosti s nabídkou Start. Někteří uživatelé vyzvali Microsoft k provedení změn, zatímco jiní doporučili používat alternativní spouštěče jako je například StartAllBlack.

Ještě není jasné, zda Microsoft zareaguje na kritiku Younga a uživatelů, případně jakým způsobem. Nutno ale uznat, že ačkoliv mám Windows 11 rád a nepatřím k jeho kritikům, nabídka Start by jistě zasluhovala optimalizaci.

Jste spokojení s nabídkou Start ve Windows 11?

Zdroj: XDA, X

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)