Windows 11 je prý velmi oblíbený systém. Jak jste spokojeni vy?

windows 11

Windows 11 byl vydán teprve v říjnu minulého roku, přesto je nový systém tak úspěšný, že se Microsoft rozhodl pochlubit čísly. Ve svém oficiálním blogu zmiňuje hned několik zajímavostí, přičemž tou největší z nich je, že se šíří dvakrát rychleji, než když bylo možné přejít z Windows 8 na Windows 10 (rovněž bezplatně).

Windows 11 je velice oblíbený

V současné době prý na světě existuje asi 1,4 miliardy počítačů se systémy Windows 10 a Windows 11, přičemž lidé tráví na strojích s Windows 11 až o 40 % více času, než na počítačích s Windows 10. V roce 2021 mělo být prodáno 340 milionů počítačů, což je oproti roku 2019 nárůst o 27 %. Microsoft chce tímto zřejmě naznačit lidem, kteří tvrdí že se stále více uživatelů přesouvá čistě na mobilní operační systémy, že nemají pravdu.

Windows 11 má rovněž nejvyšší skóre spokojenosti uživatelů ze všech. Mimo to se dostalo také větší pozornosti obchodu Microsoft Store, kam uživatelé chodí až 3x více, než na Windows 10. Zanedlouho bychom se měli dočkat také dlouho očekávané podpory Android aplikací, která byla dosud dostupná pouze vybraným jedincům. Pokud byste si chtěli tuto novinku vyzkoušet už teď, mrkněte na náš článek.

Jak jste spokojeni s Windows 11?

Zdroj: blogs.windows.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)