Do Windows 11 lze dostat Google Play a s ním i veškeré Android aplikace. Jak na to?

Windows 1 Google Play

Nový systém Windows 11 oficiálně vyšel již 5. října. Na jednu z nejlepších funkcí si však budeme muset nějakou dobu počkat. Nebo ne? Řeč je o Android aplikacích, které Windows 11 umí spouštět, avšak zatím je tato možnost oficiálně dostupná pouze pro uživatele, kteří se přihlásili do programu Windows Insider. Navíc máte k dispozici jen Amazon Store s velice omezeným počtem aplikací. Jednomu z uživatelů se však podařilo zprovoznit na Windows 11 také obchod Google Play, což do jisté míry zcela změní pravidla hry.

Google Play ve Windows 11

YouTuber s přezdívkou ADeltaX tento týden zveřejnil detailní návod, díky kterému lze Google Play do počítače dostat. Prakticky se tak dostáváme k možnosti využívat Google a všechny ostatní aplikace. Samotný proces by vám neměl zabrat více jak 30 minut, avšak budete potřebovat nejrůznější nástroje jako třeba subsystém Windows pro Linux. Podrobný postup vám popíše video.

[OBSOLETE] How to install Google Apps (Play Store) on WSA (Windows Subsystem Android)

[OBSOLETE] How to install Google Apps (Play Store) on WSA (Windows Subsystem Android)

Uživatelé, kteří tento postup vyzkoušeli si zatím nestěžují na větší problémy, takže můžete tento postup sami vyzkoušet a neměli byste mít se spuštěním Android aplikací na Windows 11 problémy.

Funguje vám tento postup?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)