Hurá! Na Windows 11 nyní zprovozníte jablečné iMessage

windows 11 imessage phone link
  • Nová aplikace Phone Link od Microsoftu má několik vychytávek
  • Mezi ty největší patří podpora pro iMessage
  • Funkčnost je však zatím poměrně omezená

Jablečné systémy patří mezi ty vůbec nejuzavřenější a nějaké hlubší integrace využijete pouze v případě, že máte telefon i počítač běžící na iOS/macOS. Přesto se nyní jedna bariéra prorazila. Postaral se o to Microsoft, který do aplikace Phone Link přidal podporu pro iMessage. Ta je sice značně omezená, ale lepší než drátem do oka. Na světe jistě existuje hromada lidí, kteří používají počítač s Windows a na mobilech dávají přednost právě iOS.

Aplikace Phone Link je s námi poměrně dlouhou dobu a slouží k propojení Windows s Androidem. Nyní k ní ale můžete připojit také iPhone. Dostanete přístup ke kontaktům, notifikacích o volání a dokonce i zprávám. Jak již bylo řečeno v úvodu, funkčnost je značně omezená. Skrz Phone Link totiž nebudete moci komunikovat ve skupinových chatech, posílat obrázky, videa, ani hlasové zprávy. Rovněž nebudete schopni rozpoznat, zda komunikujete skrz iMessage, nebo klasické SMS, navíc se vám neukáže historie konverzací z telefonu.

windows imessage

Přesto bude možné odesílat/přijímat zprávy, což mnoha uživatelům dostačuje. V tuto chvíli Microsoft funkci testuje a během několika následujících týdnů ji uvolní pro veřejnost. Pokud chcete funkci vyzkoušet, stáhněte si Phone Link přes Microsft Store do vašeho počítače a postupujte podle pokynů. Spojení je jednoduché, vše trvá jen pár minut.

Link to Windows
Link to Windows

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Využijete iMessage na Windows?

Zdroj: MacWorld

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)