Na Windows 11 je nyní dostupných více než 1 000 Android aplikací

Windows 11 android aplikace

Na konci ledna jsme vám psali o tom, že Android aplikace dorazí zanedlouho na Windows 11 a nyní Microsoft oficiálně oznamuje, že si můžete na nejnovější systém stáhnout více než 1 000 Android aplikací a her přes Amazon Appstore Preview.

Amazon Appstore nyní dostupný ve Windows 11

Na oficiálním blogu společnosti se uvádí, že uživatelé Windows 11 mohou přistupovat na Amazon Appstore Preview přes Microsoft Store. V praxi to znamená, že aplikace můžete vyhledávat i Microsoft Store, ačkoliv se vám stáhnou přes obchod Amazon. K přístupu je však vyžadována registrace do preview programu a zatím mohou funkci využít pouze lidé žijící v USA.

Microsoft ve stejném příspěvku uvádí, že se Android aplikace na počítačích s Windows 11 cítí jako doma a přirozeně se se systémem integrují. Pokud jste náhodou už Android aplikace zkoušeli, dejte nám vědět do komentářů co si o funkčnosti myslíte.

Poznámka redakce

O systému Windows 11 vás v posledních měsících informujeme poměrně často. Ve směru podpory Android aplikací jde totiž o obrovský skok kupředu. V kombinaci s aplikací Váš telefon si můžete vytvořit velmi podobný ekosystém a provázanost, jakou nabízí Apple a jeho macOS s iOS.

Windows 11 | Amazon Appstore Preview in the Microsoft Store

Windows 11 | Amazon Appstore Preview in the Microsoft Store

Spolu s novou aktualizací dorazí také přepracované aplikace Media Player a textový dokument s několika dalšími vychytávkami jako třeba možnost ztlumit si mikrofon v Microsoft Teams v pravém dolním rohu hlavního panelu.

Vyzkoušíte Android aplikace ve Windows 11?

Zdroj: blogs.windows.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)