To nikdo nečekal. Do Windows 10 zamíří exkluzivní vychytávka z „jedenáctek“

windows 10 copilot
  • Do Windows 10 prý zamíří AI asistent Copilot 
  • Microsoft má přitom v plánu tento systém zaříznout už na podzim 2025
  • Své rozhodnutí ale možná kvůli vysokému počtu zařízení přehodnotí

Na začátku tohoto roku představila společnost Microsoft osobního AI asistenta Copilot. Tato novinka byla zavedena v rámci aktualizace systému Windows 11, verze 23H2, a i přes počáteční problémy se začíná ukazovat jako poměrně velký přínos pro nejednoho uživatele. Proč o je o něm řeč? No, protože by se mohl objevit v systému, s nímž americká společnost pomalu ale jistě přestává počítat. Podpora pro Windows 10 má být ukončena na podzim roku 2025 s tím, že už na něj nemají dorazit žádné velké aktualizace. Nebo snad ano?

Dle informací Zaca Bowdena z Windows Central bude tlačítko Copilot umístěno přímo na hlavní liště systému Windows 10 a otevře stejný postranní panel Copilot, jaký je k dispozici uživatelům Windows 11. Hlavním impulsem pro toto rozhodnutí je prý stále velká obliba Windows 10 po celém světě. Velká část počítačů navíc Windows 11 oficiálně nepodporuje, jelikož je k instalaci zapotřebí čip TPM 2.0, což sice můžete snadno obejít, ale spousta uživatelů o tomto fíglu neví, nebo prostě chtějí zůstat u systému, na který jsou roky zvyklí.

Introducing Copilot in Windows 11, new AI tools, and more

Introducing Copilot in Windows 11, new AI tools, and more

Očekává se, že prostředí a možnosti Copilota ve Windows 10 budou velmi podobné těm ve Windows 11, včetně podpory různých pluginů. Uživatelé staršího systému tedy nebudou ničím znevýhodnění.

V souvislosti s touto aktualizací se hovoří také o prodloužení podpory Windows 10, což by dávalo smysl. I v roce 2025 určitě bude velké množství počítačů běžet právě na tomto systému, navíc počítače s procesory Intel 7. či starší generace (tedy ty, které nepodporují TPM 2.0) jen tak nezmizí a minimálně na kancelářskou práci budou stále bohatě stačit, zvlášť bavíme-li se o modelech jako Core i7-7700K.

Jaký operační systém používáte na svém počítači?

Zdroj: Windows Central

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)