Wiko 5G je pro Huawei další způsob, jak obejít americké sankce

Wiko 5G

O sankcích uvržených americkou vládou na společnost Huawei toho bylo napsáno již mnoho. Ve stručnosti však zopakujeme, že výrobce nesmí používat některé patentované „západní“ technologie. Tím jsou jeho smartphony ochuzeny například o podporu sítí páté generace, nebo mobilních služeb Google. Nyní se však na čínském trhu začíná prodávat smartphone Huawei s podporou 5G. Až na to, že oficiálně nejde o Huawei, ale Wiko 5G.

Wiko 5G alias Huawei Nova 9 SE

Pod velmi prostým názvem Wiko 5G se nachází rebrandovaný a jen decentně designově upravený smartphone Huawei Nova 9 SE s novým čipsetem – namísto Snapdragonu 680 se v něm nalézá Snapdragon 695G s podporou 5G. Celý „vtip“ přitom spočívá v tom, že Huawei nechá svůj smartphone vyrobit někoho jiného a pod jinou značkou. Podobný postup použil již jednou, kdy přinesl na trh rovněž Huawei Nova 9 SE v 5G variantě, ale pod názvem Hi Nova 9 SE 5G. Tentokrát se ale zapojila původně francouzská značka – ovšem s majoritním podílem čínských vlastníků.

Wiko 5G

Vedle zmíněného čipsetu pak „novinka“ nabídne také 8GB operační paměť a 128 či 256GB úložiště. Použitý IPS displej má úhlopříčku 6,78″ a 120Hz obnovovací frekvenci a na zádech telefon vystavuje hned čtyři objektivy. Primární fotoaparát disponuje 108MPx snímačem a objektivem o světelnosti f/1.9. Další objektivy náleží 8MPx ultraširokoúhlému a 2MPx makro fotoaparátu. Sestavu završuje 2MPx hloubkový senzor. Zabudovaná baterie disponuje kapacitou 4 000 mAh a podporuje 66W nabíjení. Software zde pak zastupuje HarmonyOS od Huawei. Základní verze smartphonu se v Číně začíná prodávat za cca 6 600 Kč (1 999 juanů) a 256GB verze pak vyjde na cca 7 200 Kč (2 199 juanů). Zda telefon opustí hranice Číny v současnosti není známo.

Wiko 5G

Koupili byste si takto „převlečený“ Huawei, pokud by byl k dispozici i u nás?

Zdroj: GSMArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)