WhatsApp chystá další vychytávku k propojení účtu s počítačem

WhatsApp web propojení telefonní číslo

Oblíbený kecálek WhatsApp testuje novou možnost, jak se jednoduše přihlásit k účtu ve více zařízeních. V beta verzi aplikace pro Android se objevila nová nabídka s možností napojit účet do prostředí WhatsApp Web za pomoci telefonního čísla. Odpadne tak nutnost použít QR kód, který se zatím v tomto případě vždy skenuje telefonem či tabletem z monitoru počítače.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Jak jde vidět na snímcích obrazovky, při pokusu o propojení nového zařízení mají někteří uživatelé Android aplikace k dispozici zmíněnou novou možnost. Díky přidané funkci mohou propojit zařízení pomocí telefonního čísla svého primárního účtu a jednorázového kódu vygenerovaného aplikací WhatsApp Web. Slouží k tomu nabídka “Propojit s telefonním číslem”, která se nachází pod skenerem QR kódů. Po zadání telefonního čísla spolu s vaší zemí byste měli být vyzváni k zadání osmimístného kódu, který je třeba po obdržení oznámení zadat do aplikace WhatsApp.

WhatsApp web propojení telefonní číslo aplikace android beta ukázka

Ačkoli se jedná o zdánlivou banalitu, tato funkce může být ve specifických situacích velmi užitečná. Například ve chvíli, kdy má uživatel mobilního zařízení potíže s fotoaparátem. Novinku mají k dispozici vybraní uživatelé aplikace WhatsApp v beta verzi 2.23.14.18, která je již běžně distribuována z Google Play. Propojení se zatím týká jen verze WhatsApp Web, ale může se brzy rozšířit i na běžného vícenásobného přihlašování i na mobilních zařízeních.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

V kolika zařízeních už máte stejný WhatsApp účet?

Zdroj: WABetaInfo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)