WhatsApp nově dovoluje posílat videozprávy

WhatsApp videozprávy novinka

Populární komunikátor WhatsApp má ve svém arzenálu další užitečnou funkci. Je tedy dost možné, že některé uživatele její používání spíš naštve (stejně jako hlasové zprávy), ale když se se svými kontakty domluví, nemusí to tak být. Na platformu přichází instantní videozprávy. Tedy vzkazy pořízené skrze kameru a poslané klasicky do chatu, nikoli klasické videohovory. Měly by být dostupné všem uživatelům služby během několika následujících týdnů.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Novinka byla před pár hodinami oficiálně oznámena na sociálních sítích a je již popsána i na blogu WhatsAppu. Odeslání videozprávy, která může mít maximální délku 60 sekund, bude fungovat stejně jako v případě audio vzkazu. Klepnutím na stávající mikrofon se přepněte do režimu videa a přidržením video nahrajte.

Přejetím prstem nahoru můžete nahrávání zamknout a nahrávat handsfree. Když otevřete chat, videa se budou automaticky přehrávat se ztlumeným zvukem. Zapnete ho tak, že na video klepnete.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Využijete videozprávy ve WhatsAppu? A co říkáte na ty hlasové?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)