WhatsApp zavádí uzamčené chaty. Vstup bude jen s heslem či otiskem

WhatsApp uzamčené chaty locked chats Zuckerberg novinka oznámení

Komunikační aplikace WhatsApp má oficiálně novou významnou funkci, která je spojená s větší ochranou soukromí. Přímo šéf společnosti Meta Inc. Mark Zuckerberg na sociálních sítích oznámil, že začínají fungovat tzv. uzamčené chaty. Tedy konverzace, do kterých se dá dostat pouze po ověření. Například načtením otisku prstu či zadáním kódu. Novinka se s okamžitou platností týká aplikace WhatsApp pro Android i iOS. Skrze aktualizaci se ale nejspíš bude zavádět v řádu dní.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

„Díky novým uzamčeným chatům ve WhatsAppu jsou vaše konverzace soukromější. Jsou skryté ve složce chráněné heslem a v oznámeních se nezobrazuje odesílatel ani obsah zprávy,“ uvedl novou funkci Zuckerberg. Zvýšená úroveň soukromí tak nebude spočívat pouze v přímém přístupu do konverzace, ale i v potlačení citlivých notifikací.

WhatsApp zamčené chaty oznámení Zuckerberg ukázka

Prostor pro tyto uzamčené chaty bude v hlavní nabídce pod horním menu (než přijde očekávané spodní). Pokud udržujete WhatsApp aktuální, měl by se vám co nevidět objevit.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Kolik asi chatů si tímto způsobem zamknete?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)