WhatsApp pro Android čeká asi nejžádanější designová změna

WhatsApp Android spodní menu beta test

Uživatelé Android telefonů a tabletů budou mít s největší pravděpodobností brzy možnost okusit nové ovládání aplikace WhatsApp. Zajistit ho má velmi žádaný prvek, který už je běžný v konkurenčním prostředí iOS. Je jím spodní menu, jenž by mělo nahradit současnou horní nabídku. Ta už není v kontextu moderního designu a velikosti displejů úplně praktická, což si jistě uvědomují i vývojáři, kteří snad chtějí co nevidět uspokojit uživatele volající po změně.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Zmíněné spodní menu se momentálně objevilo v rámci aplikace WhatsApp pro Android v beta verzi 2.23.8.4. Na snímcích obrazovky je vidět nová spodní lišta, která obsahuje položky Chaty, Skupiny/Komunity, Status a Hovory. Připomíná tak například nabídku z mobilního Gmailu či jiných aplikací, z nichž některé prošly podobnou obměnou nedávno.

WhatsApp Android spodní menu beta test ukázka

Umístění menu ke spodnímu okraji je pochopitelně praktické hlavně kvůli dosahu palce při manipulaci s mobilem v jedné ruce. Zatím není jasné, kdy vývojáři hodlají tuto kýženou změnu provést plošně. Každopádně se na to velmi těšíme.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak se vám nyní ovládá WhatsApp? Vyhovuje vám menu nahoře?

Zdroj: WABetaInfo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)