WhatsApp nově nabídne sdílení obrazovky při videohovorech

WhatsApp sdílení obrazovky videohovor nová funkce oficiálně

Populární komunikátor WhatsApp dostává velmi šikovnou funkci, která jej přibližuje k mnohým významným konkurentům. Globálně nejpoužívanější “kecálek” má nově ve výbavě sdílení obrazovky během videohovorů. Novinka může usnadnit život milionům uživatelů, ať už chtějí ukazovat na cestách prezentace kolegům nebo třeba vysvětlovat postup nějakého nastavení v mobilu babičce.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Česká verze WhatsApp blogu tuto funkci zatím oficiálně nepředstavila, na její postupné zavádění ovšem na Facebooku nalákal přímo šéf firmy Meta Mark Zuckerberg. V tuto chvíli není jasné, v jakých vlnách bude novinka zaváděna, nicméně o nějakém regionálním omezení není řeč. Tak snad sdílení obrazovky ve WhatsApp videohovorech brzy dostanou “do ruky” i uživatelé aplikace v ČR. V beta testování se objevila již v květnu.

WhatsApp sdílení obrazovky nová funkce ukázka

Z přiloženého obrázku je znát, že aplikace bude pro sdílení využívat postranní panel se záběry na účastníky videohovoru a sdílený obsah bude zabírat dominantní prostor. Vidět je i informace o tom, kdo začal obraz sdílet. Patrné jsou rovněž horní ovládací prvky z Windows okna, což znamená, že sdílení snad bude dostupné i v desktopové či webové verzi WhatsAppu.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Už vám sdílení obrazovky funguje?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)