WhatsApp brzy zavede sdílení obrazovky. Zatím je v beta testování

WhatsApp sdílení obrazovky beta

Máte v rodině či mezi přáteli někoho, kdo se vám jednou za čas ozve s dotazem, jak se co v mobilním telefonu dělá či hledá? Pokud není prostor pro osobní setkání a problém současně vyžaduje raději ukázku než slovní vysvětlování, je ideálním řešením video spojení, jehož součástí je i sdílení obrazovky. Na to existuje mnoho nástrojů, ale proč tuto funkci nemít i v úplně nejpoužívanější komunikační aplikaci na světě? Ano, máme na mysli WhatsApp. A ano, tato vychytávka tam již míří.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Někteří uživatelé beta verze 2.23.11.19 aplikace WhatsApp pro Android začali před několika hodinami hlásit, že se jim v rámci videohovoru nabídlo k této funkci nové tlačítko. Nachází se mezi ikonkami pro přepínání a vypínání kamery. Po zapnutí sdílení obrazovky může druhá strana vidět kompletní interakci s telefonem vysílajícího, což se dá v případě zmíněného řešení problémů nebo navigování využít v obou směrech.

WhatsApp aplikace sdílení obrazovky beta ukázka

Zatím není jasné, zda bude funkce dostupná i ve skupinových hovorech. Současně je možné, že takto sdílený obsah nebudou moci vidět uživatelé se starší verzí aplikace, která sama sdílení neumí.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Kolikrát už vás takto někdo žádal o pomoc?

Zdroj: WABetaInfo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)