WhatsApp uklidňuje situaci. Vyjádřil se ke sdílení dat s Facebookem

WhatsApp-sdílení-dat-s-Facebookem

WhatsApp se snaží vysvětlit vyhrocenou situaci, která vznikla novou změnou zásad ochrany osobních údajů. Celá situace vznikla, protože se uživatelům WhatsApp nelíbí možnost sdílení jejich dat s Facebookem. WhatsApp sdílení osobních uživatelských dat s Facebookem samozřejmě popírá.  Tvrdí, že změna nijak neovlivní vaše soukromí a soukromí zpráv, které přes aplikaci posíláte. Dceřiná společnost Facebooku nadále opakuje, že bude chránit soukromé zprávy šifrováním typu end-to-end. Co je na tom pravdy a co vlastně WhatsApp slibuje uživatelům?

whatsapp-vyjádření-k-novým-podmínkám-ochrany-osobních-údajů

V nedávném příspěvku na Twitteru a na webové stránce WhatsAppu s FAQ, se WhatsApp konečně vyjádřil k nově vzniklé situaci a k obavám uživatelů aplikace. WhatsApp tvrdí že ani on a ani Facebook nemůže vidět soukromé zprávy nebo slyšet hovory. Příspěvek na Twitteru navíc říká, že WhatsApp ani Facebook nevidí polohu, kterou s uživateli sdílíte. A neukládá si data osob, které vám psaly nebo volaly. WhatsApp slibuje, že nebude sdílet kontakty s Facebookem a oblíbené WhatsApp skupiny nadále zůstanou soukromé. Naposledy WhatsApp dodává, že si každý může stáhnout data, které o něm WhatsApp, tedy vlastně do budoucna i Facebook uchovává.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

WhatsApp změnu zásad ochrany osobních údajů vysvětluje jako sdílení “pouze” profilového jména, profilové fotografie, IP adresy, telefonního čísla se souvisejícím seznamem kontaktů a historie z aplikace. Facebook tím ale získá data 2 miliard lidí, které hodlá využít na lepší zacílení reklam a samozřejmě podporu jeho výdělků. V následujících týdnech zjistíme, jestli to WhatsApp s ochranou osobních údajů myslel skálopevně vážně a naše osobní data neskončí v databázi Facebooku.

Měla by aplikace omezit přístup k osobním datům?

Jan Kaláb
O Autorovi - Jan Kaláb

Síťařina ho nebavila, tak vzal do ruky tužku, papír a telefon. Coby vystudovaný odborník na IT měl Honza skončit v korporátu s velkým „K“ a… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)