TOPlist

Už žádné screenshoty profilovek! WhatsApp zlepšuje bezpečnost a soukromí

whatsapp
  • Meta podnikla další krok, který má znesnadnit hackerům krádež identity
  • Tentokrát se týká aplikace WhatsApp, screenshot profilového obrázku už nepořídíte
  • Snaha se sice cení, ale bohužel i toto opatření jde jednoduše obejít

V posledních letech se WhatsApp (a vlastně i všechny ostatní aplikace od Meta) zaměřuje na posilování soukromí a bezpečnosti svých uživatelů. Už nějakou dobu můžeme posílat fotografie a videa tak, aby se zobrazily pouze jednou a nebylo možné je screenshotovat/přeposlat dále, nyní aplikace blokuje také pořizování snímků obrazovky u profilových fotografií.

Blokování screenshotů u profilových fotek je v současnosti testováno a zdá se, že je dostupné pro stále větší okruh uživatelů. Mně osobně jde zatím screenshotovat fotografie na Xiaomi 14 i Honoru Magic6 Pro, ale už brzy to tak být nemusí. Uživatelé po celém světě totiž hlásí, že po pokusu o screenshot se zobrazí hláška informující o nemožnosti pořízení z důvodu nastavení aplikace. V tuto chvíli je „novinka“ omezena pouze na Android, ale s velkou pravděpodobností se nevyhne ani jablíčkářům.

whatsapp-cannot-take-profile-photo-screenshot

Meta tedy trochu znesnadnila hackerům pokusy o krádež identity, což je obecně velký problém, ale rozhodně nejde o bůhvíjak sofistikované řešení. Stále je možné profilový obrázek vyfotit jiným zařízením nebo jej stáhnout z webové/desktopové aplikace.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Máte na WhatsAppu profilový obrázek s vaší fotkou?

Zdroj: AndroidPolice

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)