WhatsApp rychle vybíjí baterii u některých Android telefonů

whatsapp komunikátor výdrž baterie klesá

Pokud jste si za poslední dobu všimli, že baterie vašeho Android zařízení rychle klesá, může být na vině jedna z nejznámějších aplikací. Několik uživatelů si na Redditu stěžuje, že WhatsApp spotřebovává velkou část jejich baterie. Největší procento se týká uživatelů telefonů OnePlus, ale chybu hlásí i uživatelé Galaxy S10, S9 či Google Pixelu 3 a 4. Jeden z uživatelů dokonce uvádí, že po aktualizaci na nejnovější verzi WhatsApp, která obsahuje funkci odemčení pomocí otisku prstu mu ukázal telefon, že aplikaci používal asi 90 minut, přičemž do ní pouze nahlédl.

Stížnosti se množí také přímo v Obchodě Play. Tam jeden z uživatelů používající Redmi Note 5 Pro poznamenal, že jeho baterie klesla ze 74 % na 19 % v důsledku aktivity aplikace na pozadí. Jiní uživatelé zase uvádějí, že je WhatsApp odpovědný za spotřebování více, než 30 % celkové výdrže baterie. A to přesto, že odepíší pouze na jednu či dvě zprávy za den.

whatsapp vybíjení baterie

Některým uživatelům pomohlo odinstalování a opětovné nainstalování aplikace. Jiní tvrdí, jim pomohla instalace starší verze (2.19.325). Nejradikálnějším řešením je jistě přechod na jinou platformu alespoň do doby, než firma problém vyřeší. Pokud máte podobné podezření, zkontrolujte si v nastavení využití baterie, kolik procent si bere tento populární komunikátor.

Máte s aplikací WhatsApp podobný problém?

Zdroj: phonearena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)