Skvělá zpráva. V aplikaci WhatsApp zatím reklamy neuvidíme

whatsapp reklama reklamy

Dle Wall Street Journal se Facebook rozhodl k ukončení plánu, který měl za cíl prodávat reklamy na populárním messengeru WhatsApp. Společnost zřejmě rozpustila svůj tým, který měl za úkol nalezení nejlepších způsobů integrace reklam do této aplikace a taktéž odstranila kód, který se v posledních verzích aplikace nacházel.

Původní vývojáři WhatsApp jsou taktéž proti reklamám v jejich bývalé aplikaci. V příspěvku na jejich blogu z roku 2012 dokonce řekli, že jsou reklamy urážkami inteligence. Jan Koum odešel ze společnosti v roce 2018, tedy několik měsíců předtím, než Facebook oznámil, že plánuje integraci reklam do všech svých aplikací, včetně WhatsAppu. Tehdy se taktéž spekulovalo o tom, že Facebook plánuje používat uživatelská data a oslabit šifrování. Jeho spoluzakladatel, Brian Acton odešel o rok dříve. Na svůj Twitter si přidal hashtag #deletefacebook poté, co vyplul na povrch skandál Cambridge Analytica.

whatsapp reklamy

Zatím není jasné, zda se Facebook rozhodl zcela pohřbít své plány ohledně reklamy na WhatsAppu, každopádně to zatím v plánu nemá. Pokud se tak stane, tak až za poměrně dlouhou dobu, jelikož chce společnost vymyslet novou strategii. Prozatím se zaměřuje na funkce pro firemní uživatele, jelikož mnoho lidí v rozvojových zemích používá WhatsApp ke svému podnikání.

Objeví se někdy reklamy v aplikaci WhatsApp?

Zdroj: engadget.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)