WhatsApp uživatele nešpehoval. Poprask způsobila chyba v Androidu

WhatsApp mikrofon omyl chyba Android vyjádření

Několik měsíců nazpět poprvé proběhla celosvětovými médii zpráva, že prý populární chatovací aplikace WhatsApp šmíruje své uživatele. Nařčení se zakládalo na opakovaném upozornění ze strany systému, že oblíbený kecálek nechává v telefonu spuštěný mikrofon i ve chvíli, kdy uživatel aplikaci nepoužívá a ani nemá mezi nedávno spuštěnými. Nakonec je to ale jinak. Vina není na straně WhatsAppu, ale na straně systému Android, který zmíněné upozornění zobrazoval mylně.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Ačkoli společnost Meta již v květnu publikovala vyjádření, že jde o systémovou chybu, nebylo této reakci věnováno moc pozornosti. Tu si ale nyní vysloužilo potvrzení ze strany společnosti Google, která chybu potvrdila.

„Nedávná chyba systému Android, která postihla omezený počet uživatelů aplikace WhatsApp, způsobila chybné ukazatele a oznámení o ochraně soukromí na ovládacím panelu systému Android. Uživatelé nyní mohou aktualizovat svou aplikaci WhatsApp, aby tento problém vyřešili. Děkujeme společnosti WhatsApp za spolupráci a omlouváme se za případné zmatky, které tato chyba mohla uživatelům způsobit,“ stojí v prohlášení.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak moc důvěřujete WhatsAppu v otázce soukromí?

Zdroj: aheadlines

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)