Boj s hoaxy: WhatsApp rozšiřuje omezení přeposílání zpráv

WhatsApp limit omezení přeposílání zpráv

Komunikační platforma WhatsApp začíná zavádět jednu z restriktivních novinek, kterou již dříve v omezené míře testovala u vybraných uživatelů či zemí. Jde o omezení hromadného přeposílání zpráv, které uživateli také dorazily jako přeposlané. V rámci pokračujícího boje proti nekontrolovanému a neuváženému šíření nepravdivých či manipulativních zpráv je nyní novinka zaváděna pro více uživatelů.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

V případě Android varianty mobilní aplikace je údajně omezení platné již od beta verze 2.22.7.2. Limit tkví v tom, že uživatel nesmí jednu přijatou přeposílanou zprávu rovnou přeposílat do více než jedné skupinové konverzace. Omezení přeposílání či odesílání se přitom nijak netýká obsahu, který vytvoří sám uživatel. Na mušce se nachází pouze zprávy, které jsou přeposílány z jiných zdrojů.

WhatsApp limit omezení přeposílání zpráv náhled

Do plné verze aplikace WhatsApp by se mohlo nové omezení dostat někdy v následujících dnech či týdnech. Na Androidu už je novinka v beta testování pár týdnů, pro iOS bylo testování spuštěno před několika dny. Sladění podmínek pro obě platformy naznačuje, že se ostré nasazení blíží.

Jak často přeposíláte zprávy do WhatsApp skupin?

Zdroj: WABetaInfo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)