WhatsApp bojuje s korona dezinformacemi a chce zakázat přeposílání hromadných zpráv

WhatsApp omezuje přeposílání zpráv

Populární komunikátor WhatsApp se chystá zavést striktní limit pro přeposílání hromadných zpráv. Společnost Facebook, která ho vlastní to odůvodnila šířením nepravdivých zpráv v souvislosti s onemocněním Covid 19. Pokud uživatel dostane zprávu, která byla přeposílaná více než pětkrát, bude moct podle nových pravidel tuto zprávu přeposlat jen na jeden chat.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Pro srovnání limit z roku 2019 umožňoval posílání na pět chatů naráz a v roce 2018 dokonce 250. Toto opatření úplně nezabrání šíření “fake news” ohledně koronaviru, protože je možné zprávu přeposlat na víc míst i tak. Jde tedy jen o nějakou snahu vytvořit jejich chronickým šiřitelům překážku, která by je mohla zpomalit. Podle mluvWhatsAppu v poslední době uživatelé zaznamenali velké množství přeposílaných dezinformací. Jednou z nich byla například zpráva o souvislosti šíření koronaviru s 5G sítěmi. Společnost se podle jeho vyjádření snaží, aby WhatsApp zůstal místem pro osobní konverzaci.

Vzhledem k tomu, že komunikace na WhatsAppu je šifrovaná, není možné na této platformě sledovat sdílený obsah. Společnost provozující WhatsApp proto spatřuje v masovém přeposílání zpráv velké riziko. Zároveň jej však úplně nezavrhuje, protože si díky němu uživatelé sdílejí jak důležité informace, tak zábavná videa a obrázky. Během posledních týdnů se díky přeposílání zpráv podařilo zmobilizovat zdravotnický personál, záchranáře a dobrovolníky.

Ověřujete pravdivost informací než je sdílíte?

Zdroj: TheGuardian.com

Filip Zatloukal
O Autorovi - Filip Zatloukal

Filip se už od vysoké školy zajímá o svět technologií. V té době měl až nezdravý monopol Microsoft a on se proto začal zajímat o… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)