WhatsApp oznámil konec podpory pro starší telefony. Týká se to i Androidu

konec podpory whatsapp

Společnost WhatsApp oznámila konec podpory na poměrné velké množství starších zařízení. A to hned na třech různých platformách. Na konci roku 2019 končí podpora pro Windows Phone. Staré iOS zařízení a Androidy pak v únoru 2020.

Konec podpory u WhatsApp se týká pouze starších zařízení

Ukončení podpory pro Windows Phone není překvapivé. Poslední telefon s tímto systémem vyšel v roce 2015. Dále konec podpory platí pro zařízení s iOS 7 a nižší a také Androidem 2.3.7. Podle posledních údajů společnosti Google tuto verzi systému aktivně používá 0,3 procent uživatelů.

samsung galaxy telefon s Androidem 2.3.7Samsung telefon s Androidem 2.3.7

Nicméně staré zařízení mají většinou uživatelé, kteří se o technologie nezajímají a chtějí hlavně telefon mít k volání a ke zprávám. Takoví uživatelé, kteří neinstalují nové aplikace z Google Play, samotná společnost Google do svých výsledků používání systému nezahrnuje. Výsledný počet uživatelů tak může být vyšší. Může se tak stát, že v únoru 2020 přijdou rodiče či prarodiče o možnost komunikace s rodinou přes WhatsApp.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Používáte ještě zařízení se starší verzí systému Android?

Zdroj: techradar.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)