WhatsApp dostane Kanály. Přípravy finišují a vypadá to dobře

WhatsApp kanály beta novinky funkce

Vývojáři chatovací aplikace WhatsApp chystají zajímavou novinku, která službu brzy přiblíží některým konkurentům a současně úplně nesouvisí s obousměrným dopisováním. Jedná se o Kanály, skrze které budou moci jejich autoři publikovat obsah, který si budou příjemci na druhé straně zobrazovat bez možnosti odpovídat. Podobným způsobem funguje například Telegram. Novinky ke Kanálům se objevily hned ve dvou nedávných beta verzích aplikace WhatsApp pro Android.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Z poodkrytých funkcí a také snímků je patrné, jak by měla novinka fungovat a jaké nabídne prostředí. Kanály dostanou prostor v rámci nové sekce Updates, která bude v novém spodním menu (to se také chystá) a nahradí současnou položku Status. Aplikace při vytváření Kanálu informuje například o tom, že nebude limitován počet followerů / odběratelů a nebude zobrazeno telefonní číslo zakladatele. Odběratelé mohou Kanál sledovat úplně inkognito, takže bez zveřejněné fotky, jména a telefonního čísla.

WhatsApp Kanály beta nastavení založení

Později se také podařilo odhalit, že se počítá například i s ověřováním pravosti vytvořených kanálů, pokud budou souviset například s nějakou značkou či osobností. Dále půjde zobrazit přibližný i úplně přesný počet followerů a bude možné zapínat a vypínat notifikace pro daný Kanál. Zatím není jasné, kdy se tato novinka dostane k široké veřejnosti.

WhatsApp Kanály beta vlastnosti funkce

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Ve kterých aplikacích již takové Kanály využíváte?

Zdroj: WABetaInfo 1, 2

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)