Do aplikace WhatsApp míří unikátní forma zabezpečení

WhatsApp opakovaný dvojitý bezpečnostní kód přihlášení zabezpečení

Vývojáři populárního komunikátoru WhatsApp aktuálně pracují mimo jiné i na možnosti chatovat s jedním účtem na více zařízeních současně. Takové řešení s sebou nese nejen technické překážky, ale také několik bezpečnostních rizik. Vzhledem k tomu, že se během beta testování této chystané novinky objevil minimálně jeden úspěšný případ krádeže účtu, přistoupí WhatsApp k ještě silnější formě zabezpečení. Pro přihlášení na dalším mobilním zařízení bude potřeba dvojitý (opakovaný) bezpečnostní kód.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Tato novinka v praxi znamená, že při pokusu o přihlášení v jiném než primárním telefonu či tabletu bude WhatsApp vyžadovat ne jeden, ale rovnou dva šestimístné ověřovací kódy. Jedním bude ten dlouhodobě nastavený, druhý dorazí do SMSky.

WhatsApp zabezpečení přihlašování dvojitý opakovaný kód WABetaInfo

Provozovatelé služby hodlají touto novinkou reagovat na fakt, že někteří nepozorní uživatelé naletěli podvodným žádostem o uvedení hlavního kódu, což může vést právě i k odcizení celého účtu. WhatsApp bude pravděpodobně první chatovací aplikací, která tuto formu zabezpečení zavede. Stopy po uvedené funkci, které v podstatě povyšují dvoufázové přihlašování na třífázové, byly nalezeny v beta verzi pro Android.

Jak zabezpečený máte aktuálně WhatsApp?

Zdroj: WABetaInfo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)