Jak ve WhatsApp nastavit a používat automatické odstraňování zpráv?

WhatsApp automatické odstraňování zpráv

Stejně jako Messenger, jiný komunikátor pod správou Facebooku, i populární a univerzálnější WhatsApp nabízí funkci automatické odstraňování zpráv. Uživatelé tak mají možnost nechat odeslané příspěvky po čase zmizet. Zatímco Messenger je v tomto módu trochu přímočařejší a zprávy maže okamžitě po opuštění konverzace, v případě WhatsAppu jde trvanlivost sedm dní.

WhatsApp a automatické odstraňování zpráv

Nejaktuálnější nastavení se bude vztahovat na všechny nové zprávy v konkrétním chatu. Nebude mít vliv na zprávy, které vám v chatu byly doručeny nebo které jste odeslali předtím, než byla tato funkce zapnuta. V individuálním chatu mohou automatické odstraňování zpráv zapnout oba uživatelé. Ve skupinových chatech tuto funkci mohou zapnout a vypnout pouze správci skupiny.

How to send disappearing messages on WhatsApp

How to send disappearing messages on WhatsApp

Jak se automatické odstraňování zapíná / vypíná:

  • Otevřete konkrétní chat v aplikaci WhatsApp.
  • Klepněte na jméno příslušného kontaktu.
  • Klepněte na Automatické odstraňování zpráv.
    • Budete-li k tomu vyzváni, klepněte na POKRAČOVAT.
  • Zvolte možnost Zapnuto / Vypnuto.
WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Jaká pro odstraňování platí pravidla:

  • Zpráva bude automaticky odstraněna, i pokud uživatel během sedmi dnů aplikaci WhatsApp neotevře. Dokud však uživatel aplikaci neotevře, náhled zprávy se stále může zobrazovat v oznámení.
  • Odpovídáte-li na konkrétní zprávu, součástí vaší odpovědi bude také text původní zprávy. Odpovídáte-li na automaticky odstraňovanou zprávu, text původní zprávy může v chatu zůstat i po uplynutí sedmi dnů.
  • Pokud automaticky odstraňovanou zprávu přepošlete do chatu, ve kterém je automatické odstraňování zpráv vypnuto, v tomto chatu přeposlaná zpráva automaticky odstraněna nebude.
  • Vytvoří-li si uživatel před automatickým odstraněním zprávy zálohu, daná zpráva bude v záloze taktéž obsažena. Automaticky odstraňované zprávy budou odstraněny, jakmile uživatel data ze zálohy v aplikaci obnoví.

Jak je tedy patrné, automatické odstraňování WhatsApp zpráv není tak “akční” a striktní jako u Messengeru. Ten je navíc schopný blokovat či nahlašovat pořizování snímků obrazovky. To bohužel WhatsApp neumí. Uživatel na druhé straně má před smazáním možnost kopírovat třeba i text. Tato omezení je tedy potřeba si uvědomit a nespoléhat na něco, co aplikace nesvede.

Už jste někde začali používat mizející zprávy?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)