Menu

WhatsApp začíná podporovat Android zkratky

Trvalo to téměř rok: WhatsApp konečně obdržel podporu pro Android zkratky, které byly představeny v Androidu 7.1. Prozatím jsou dostupné v betaverzi, brzy se ale dostane i na klasickou verzi z Google Play.

Android zkratky zrychlí ovládání WhatsApp

K podpoře zkratek je potřeba buď Android 7.1 nebo alespoň Android 6 Marshmallow a launcher, který je podporuje, jako například Nova nebo Action. Nové zkratky ve WhatsApp nabízí možnost rychlého spuštění fotoaparátu, otevření nového chatu a také tři různé kontakty.

android zkratky whatsapp

Zatím je tu ale problém s tím, že tyto tři kontakty jsou zatím vybírány náhodně, nedají se tam zatím vybrat oblíbené kontakty. To ale pravděpodobně bude způsobeno tím, že se stále jedná o betaverzi. Samotné zkratky můžete také přetáhnout na plochu a mít je přímo jako ikonky. Zkratky jsou dostupné ve verzi 2.17.277, tuto verzi můžete stáhnout přímo z Google Play, pokud budete v betatestování, případně se dá manuálně stáhnout přes APKMirror.

whatsapp statistiky

Z trochu jiného soudku tu máme ještě jednu informaci o WhatsApp. Společnost zveřejnila nové statistiky, které říkají, že každý týden využívá tuto službu více než miliarda lidí, pošle se více než 55 miliard zpráv a sdílí 4,5 miliardy obrázků. To jsou úctyhodná čísla.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp Inc.
Price: Free

Využíváte u nějaké aplikace zkratky?

Zdroj: androidpolice.com.

 

Komentáře

Милан4еха

27.7.2017 21:37

Davide na tom posledním odstavci si “gramatikorejpalové” zase smlsnou :-).

Kamil Krbalek

28.7.2017 6:49

Proč mě ovšem lidi z okolí přesvědčují, abych přešel na Viber?

coyd

28.7.2017 10:43

@Kamil Krbalek” asi otazka osobnich preferenci. Take mam radeji Viber

thaxik

28.7.2017 12:49

Do přečtení tohoto článku jsem ani netušil, že Android 7.1 nějakou funkci Zkratky nabízí :-). Na Sony z5c (7.1.1) mi po vyzkoušení nicméně jde využít zkratek pro WhatsApp na neomezené množství kontaktů dle vlastního výměru i zkratka pro spuštění fotoaparátu, a to ve verzi 2.17.254.

RSS (komentáře k článku)