TOPlist

WhatsApp ozvláštní vaše chaty pěknými obrázky. Skvělá funkce využije AI!

WhatsApp umělá inteligence
  • WhatsApp se dočká zajímavé funkce využívající AI
  • Konverzace bude možné obohacovat o uměle vygenerované obrázky
  • Vytvářet se budou přímo v aplikaci, což usnadní čas

Meta patří k hlavním průkopníkům v oblasti generativní umělé inteligence, tudíž se nemůžeme divit, že se některé ze svých technologií snaží implementovat do komunikačních platforem, které provozuje. Oblíbený kecálek WhatsApp brzy dostane zajímavou funkci poháněnou AI, jež vám ozvláštní konverzace.

Pro lepší ilustraci některých problematik je vhodné textové zprávy prokládat obrázky, ať už jde o fotografie, anebo snímky vytvořené právě umělou inteligencí. Ty už nově nebude nutné generovat přes jiné aplikace a následně vkládat do WhatsAppu, vytvoří je přímo komunikátor samotný.

WhatsApp Imagine

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Na chystanou vychytávku upozornil server WABetaInfo, který pravidelně sleduje novinky a experimentální funkce ve WhtsAppu. Zpozoroval ji ve verzi pro Android s označením 2.24.12.4 a přistupovat k ní půjde pomocí tlačítka Imagine (nachází se v nabídce pro vložení příloh).

Bližší pohled na to, jak přesně bude možné s generováním obrázků zacházet, zatím bohužel nemáme, neboť se funkce nachází ve vývojové fázi a běžní uživatelé se k ní zatím nedostanou. Doufáme, že snímek uživatelského rozhraní spatří světlo světa během nadcházejících týdnů.

Vidíte smysl v používání umělé inteligence ve WhatsAppu?

Zdroje: WABetaInfo, Android Police

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)