Google chce zabránit dalšímu průšvihu s padáním Android aplikací. Jak to udělá?

WebView padání aplikací

Nedávna chyba Googlu postihla miliony uživatelů Androidu a způsobila naprostou nefunkčnost mnoha aplikací. Nepodařená aktualizace Android WebView zapříčinila padání obrovského množství aplikací a mezi uživateli vznikl všeobecný zmatek. Google teď slibuje nápravu do budoucna. Jaké firma podnikla kroky?

Obrovské množství uživatelů nedávno postihla chyba s padáním aplikací na Androidu. Chybu způsobila nepovedená aktualizace internetového prohlížeče Google Chrome, a především systémové aplikace WebView. Mnoho Android aplikací využívá právě onu systémovou komponentu WebView, takže nebylo možné používat velkou spoustu aplikací, které s Googlem nemají vůbec nic společného.

Google Chrome: Fast & Secure
Google Chrome: Fast & Secure
Android System WebView
Android System WebView

Google slibuje, že pro tyto dvě kritické aplikace výrazně vylepší aktualizační proces. Každé budoucí vydání WebView bude prý podrobeno podrobnému auditu. Chrome i WebView prý bude také Play Store aktualizovat rychleji než dosud. Google také plánuje do WebView implementovat „bezpečný režim“, který v případě problémů zajistí návrat aplikace do posledního funkčního stavu.

If your Android apps keep crashing / closing here is how to fix your phone

If your Android apps keep crashing / closing here is how to fix your phone

Jak vás postihnulo nedávné padání aplikací kvůli WebView?

Zdroj: androidcentral

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)