WeTransfer: sdílejte a posílejte až 10GB soubory zdarma a bez registrace

wetransfer_ico

Aplikace WeTransfer dovoluje odesílat a sdílet skrze Internet až 10GB soubory. Kromě velmi jednoduchého a intuitivního použití potěší také fakty, že funguje zcela zdarma a především bez nutnosti registrace.

WeTransfer: sdílejte a posílejte až 10GB soubory zdarma a bez registrace WeTransfer: sdílejte a posílejte až 10GB soubory zdarma a bez registrace

Ve 43. díle našeho pravidelného cyklu Nejnovější Android aplikace z Google Play Jirka Pernica zmínil mimo jiné i program WeTransfer, o kterém napsal: “Díky této aplikaci můžete sdílet své fotografie a videa až do velikosti 10 GB. To vše zdarma a bez registrace. Stačí pouze vybrat vaše soubory a zadat emailovou adresu příjemce.” Pojďme se nyní podívat na tento program o něco podrobněji.

Co WeTransfer slibuje?

V oficiálním popisku v Obchodě Play autoři slibují, že stačí jednoduše vybrat fotky a videa či použít tlačítko Sdílet, zadat e-mailové adresy příjemců a nahrát až 10 GB dat. Během přenosu bude uživatel oblažován prezentací “inspirativních pozadí”. Po dokončení bude příjemcům odeslán odkaz na stažení nahraných souborů. To vše bez nutnosti jakékoli registrace!

Smyslem aplikace je usnadnit přenos souborů z bodu A do bodu B bez stresu a zdarma. WeTransfer je na trhu již od roku 2009 a k dnešnímu dni jeho uživatelé bezpečně přenesli miliardy souborů prakticky do každého koutu světa. Program je dle jejich mínění jednoduchý, dobře vypadající a použitelný pro každého.

Jednoduchý výběr obrázků a fotek Jednoduchý výběr obrázků a fotek

Jako hlavní vlastnosti a zásadní funkce jmenují:

  • Výběr klepnutím.
  • Klepnutím a přidržením zobrazíte náhled fotografie a videa.
  • Klepněte na první, dvakrát poklepejte na poslední pro výběr série souborů.
  • Tahem dvěma prsty můžete procházet mezi měsíci.
  • Tahem třemi prsty přejdete na začátek či konec seznamu.
  • Sdílení souborů z libovolného místa v systému prostřednictvím tlačítka Sdílet/Share.
  • Možnost pozastavit přenos a pokračovat později.

Užijte si inspirativní pozadí Užijte si inspirativní pozadí

Příjemci bude odeslán e-mail s odkazem Příjemci bude odeslán e-mail s odkazem

Jak WeTransfer funguje v praxi?

Aplikaci ve verzi 1.0.20 jsme nainstalovali na redakční Samsung Galaxy SIII s alternativní ROMkou CyanogenMod 11.0 M9 (Android 4.4.4). Po prvním spuštění se zobrazí úvodní obrazovka se základním popisem toho, jak aplikace funguje.

Dlouhým tapnutím zobrazíte náhled Dlouhým tapnutím zobrazíte náhled

WeTransfer počítá s tím, že bude přenášet obrázky či videa, proto zobrazí galerii s odpovídajícími soubory. Jak bylo řečeno v popisku aplikace, k pohybu v galerii a výběru snímků je možné použít řadu gest, jež významně usnadňují ovládání. V levém horním rohu je zobrazována průběžně aktualizovaná celková velikost souborů k přenosu. Po dokončení výběru stačí klepnout na tlačítko Next v pravém horním rohu, vyplnit adresu příjemce, případně přidat krátký vzkaz a stiskem tlačítka Transfer zahájit přenos.

Soubory jsou před odesláním zkomprimovány do jednoho archivu ZIP. Uživatel je průběžně informován o průběhu přenášení souborů, přičemž proces může pozastavit tlačítkem Pause či úplně zrušit stisknutím Cancel. Na pozadí jsou přitom promítány většinou abstraktní tapety.

Odesílateli a příjemci jsou následně odeslány e-maily s výčtem souborů a odkazem ke stažení. Odesílatel navíc bude e-mailem informován v okamžiku, kdy si příjemce soubor stáhne – zde můžeme mluvit o obdobě “doručenky” či “potvrzení o doručení”.

Webové prostředí pro stažení Webové prostředí pro stažení

Druhá cesta vede přes systémové sdílení. V tomto případě tedy stačí otevřít prakticky jakoukoli aplikaci – typicky to bude správce souborů či nějaká alternativa Galerie – označit požadované soubory k přenosu a použít funkci Sdílet/Share/Odeslat do. V dalším kroku vyberete jako aplikaci pro sdílení WeTransfer, vyplníte adresu příjemce a přidáte krátký vzkaz. Nakonec klepnete na tlačítko Transfer a vyčkáte, než se soubory nahrají na server. Opět platí, že při výběru více souborů najednou jsou tyto zkomprimovány do archivu ZIP.

Odeslání souborů z Total Commanderu Odeslání souborů z Total Commanderu

Sdílení souborů přes WeTransfer Sdílení souborů přes WeTransfer

Vyplnění adresy příjemce a vzkazu Vyplnění adresy příjemce a vzkazu

Resumé

WeTransfer je alternativou k českým serverům typu Úschovna či LeteckáPošta. Hlavní výhodou proti nahrávání přes web je integrace programu do systému, díky které lze odesílat soubory prakticky z jakékoli jiné aplikace. Z dalších kladů pak zmiňme velmi jednoduchý proces odesílání souborů, sestávající pouze ze zadání adresy příjemce a vzkazu, absence požadavku na registraci a poměrně velkorysý limit 10 GB na jeden odeslaný soubor.

Během krátkého testování jsme našli jedinou věc, kterou můžeme WeTransferu vytknout, a to chybějící lokalizaci do češtiny. Ovládání je ale natolik jednoduché a intuitivní, že tento fakt jistě nebude zásadní překážkou. Pokud tedy potřebujete ze svého telefonu či tabletu posílat větší soubory, pak lze WeTransfer jedině doporučit.

Aplikaci WeTransfer pro Android si dosud stáhlo něco přes deset tisíc uživatelů a její průměrná známka v Obchodě Play je 4,3. Instalační balíček, velký 5,3 MB, můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.0.3 a novějším.

Soubory do velikosti 2 GB můžete také posílat skrze webové rozhraní aplikace na adrese www.wetransfer.com, kde stačí zadat svůj e-mail, e-mailovou adresu příjemce, zprávu a vybrat soubor.

Collect by WeTransfer
Collect by WeTransfer
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)