Navigace Waze začíná integrovat YouTube Music, přidává se tak ke Spotify a dalším

youtube music waze

YouTube Music se pomalu ale jistě stává jedničkou na pozici streamovacích služeb portfolia Googlu, svědčí o tom mimo jiné také nová spolupráce mezi YouTube Music a Waze. Populární navigace Waze v sobě již nějakou dobu integruje konkurenční streamovací služby, jako je Spotify. Toto propojení pak během jízdy usnadňuje poslech hudby a snaží se zabránit zbytečným dopravním nehodám.

Waze Navigation & Live Traffic
Waze Navigation & Live Traffic

Pohodlné ovládání YouTube Music v navigaci Waze

Aplikace Waze patří celosvětově mezi nejpoužívanější navigační služby. Již nějakou dobu můžete v rámci spuštěné navigace Waze;využívat také integrace hudebních služeb, mezi které patří Spotify, Deezer, Pandora, iHeartRadio a další. V praxi to funguje tak, že spustíte danou hudební službu, zapnete navigaci, přičemž se na displeji objeví ikona daného přehrávače. Po kliknutí na ikonu se zobrazí prostředí audio aplikace. Zde lze pak snadno přepínat skladby, stopnout přehrávání, i načíst nový playlist, aniž byste museli opustit navigační plochu, která se zobrazuje ve spodní polovině displeje.

Nyní lze ve Waze stejným způsobem používat také YouTube Music. Řidiči tak mohou věnovat větší pozornost řízení a nezaobírat se přepínáním mezi různými aplikacemi. Zmíněná integrace by se pak měla globálně projevit na všech zařízeních v rámci několika následujících týdnů.

YouTube Music
YouTube Music

Chystá Google konec pro Google Music?

K tomu, proč se Google rozhodl do Waze integrovat YouTube Music namísto Google Music prozatím neexistuje oficiální prohlášení. Začínají však kolovat zvěsti, že se americký gigant chystá svou původní službu ukončit. Mimo zmíněné integrace konec Google Music naznačují i další faktory, jako je například jeho přesunutí z hlavní plochy Google Play do menu a zrušení možnosti koupě dárkových poukazů na předplatné služby. Oficiální zprávy však prozatím nepřichází, může se tak pouze jednat o snahu rozšířit mezi uživatele novější službu.

Využíváte integrovaného přehrávání v rámci Waze?

Zdroj: 9to5Google

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)