Menu

Waze navigace pomůže, když třeba píchnete kolo

Když před časem Google koupil Waze, očekávalo se, že se brzy funkce přesunou do Google Map. Jenže se to nestalo a Waze navigace se stále těší novým funkcím, jako třeba podpora pro Android Auto. Nová aktualizace nyní přináší možnost požádat ostatní řidiče s Waze navigací, aby vám pomohli s problémem na cestách.

Nová funkce Waze navigace se spoléhá na komunitu

V nové aktualizaci se jednak oznámilo, že Waze používá již více než 85 milionů uživatelů, kteří si tak šetří čas na cestách. A právě tohle velké číslo se vztahuje k novince. Stejným způsobem, jak nyní hlásíte například nehodu, můžete také požádat o pomoc ostatní řidiče. Na obrázku níže můžete vidět novou ikonku “Roadside help”.

waze navigace pomoc na ceste android

Uživatelé tak uvidí přímo na mapě, že potřebujete pomoc, a to například když píchnete kolo. Na Google Play již najdete v popisu aktualizace tuto novou funkci, nicméně po instalaci stále není na našem území dostupná. Pravděpodobně se spouští na straně serveru, takže si na ni v Česku ještě pár dní musíme počkat.

Používáte navigaci Waze?

Zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

Kamil Hösl

17.8.2017 23:26

Prosím, vím že to moc nesouvisí s článkem, ale už tu půl večera řeším jak propojit navigaci Waze s příkazem “Ok Google naviguj do…” Defaultně se mi otevírají Google mapy, ale to nechci. Umíte mi někdo poradit, děkuji.

jav61

18.8.2017 12:53

Tak se mi po půl dni podařilo přihlásit. Už nevím co jsem chtěl napsat, tak si aspoň postěžuji, že i přes sliby, to pořád nefunguje.

Tidkiuni

tidkiuni 1

18.8.2017 16:04

Tak tohle je paráda,… jsem vybaven pěnou do kol, startovacími kabely, startovacím zdrojem, skládacím kuželem, dekou apod, takže někomu mile rád pomůžu

Pajikcz91

19.8.2017 13:37

Na glorifikovani Waze začínám být alergický. Jezdím pravidelně napříč republikou dálnice a okresky. Waze neumí navigaci v pruzích, nefunguje v tunelu, vymyslí nesmyslné objížďky I když existují kratší. Pro tyto nedostatky používám online Google mapy.

Verxes

verxes 0

21.8.2017 15:15

Tak a teď si všichni dáme na Waze do profilovky prsatou blondýnu, čímž výrazně zvýšíme šance na to, že nám někdo přijede na pomoc ;-D

petk0

27.9.2017 9:44

Pajikcz91 google mapy pouzivaju data z waze, aj upravy map preberaju z waze, takze si si velmi nepomohol, kedze je to ta ista firma. waze ma daleko viac dopravnych info a ovela premakanejsie algoritmy na vypocet trasy. google mapy su stale iba google mapy, navigaciu maju iba ako doplnok a postupne kradnu funkcie z waze.

RSS (komentáře k článku)