Menu

Waze navigace pomůže, když třeba píchnete kolo

waze navigace pomoc pichnute kolo

Když před časem Google koupil Waze, očekávalo se, že se brzy funkce přesunou do Google Map. Jenže se to nestalo a Waze navigace se stále těší novým funkcím, jako třeba podpora pro Android Auto. Nová aktualizace nyní přináší možnost požádat ostatní řidiče s Waze navigací, aby vám pomohli s problémem na cestách.

Nová funkce Waze navigace se spoléhá na komunitu

V nové aktualizaci se jednak oznámilo, že Waze používá již více než 85 milionů uživatelů, kteří si tak šetří čas na cestách. A právě tohle velké číslo se vztahuje k novince. Stejným způsobem, jak nyní hlásíte například nehodu, můžete také požádat o pomoc ostatní řidiče. Na obrázku níže můžete vidět novou ikonku “Roadside help”.

waze navigace pomoc na ceste android

Uživatelé tak uvidí přímo na mapě, že potřebujete pomoc, a to například když píchnete kolo. Na Google Play již najdete v popisu aktualizace tuto novou funkci, nicméně po instalaci stále není na našem území dostupná. Pravděpodobně se spouští na straně serveru, takže si na ni v Česku ještě pár dní musíme počkat.

Používáte navigaci Waze?

Zdroj: androidpolice.com

Komentáře

Kamil Hösl

17.8.2017 23:26

Prosím, vím že to moc nesouvisí s článkem, ale už tu půl večera řeším jak propojit navigaci Waze s příkazem “Ok Google naviguj do…” Defaultně se mi otevírají Google mapy, ale to nechci. Umíte mi někdo poradit, děkuji.

jav61

18.8.2017 12:53

Tak se mi po půl dni podařilo přihlásit. Už nevím co jsem chtěl napsat, tak si aspoň postěžuji, že i přes sliby, to pořád nefunguje.

Tidkiuni

tidkiuni 1

18.8.2017 16:04

Tak tohle je paráda,… jsem vybaven pěnou do kol, startovacími kabely, startovacím zdrojem, skládacím kuželem, dekou apod, takže někomu mile rád pomůžu

Pajikcz91

19.8.2017 13:37

Na glorifikovani Waze začínám být alergický. Jezdím pravidelně napříč republikou dálnice a okresky. Waze neumí navigaci v pruzích, nefunguje v tunelu, vymyslí nesmyslné objížďky I když existují kratší. Pro tyto nedostatky používám online Google mapy.

Verxes

verxes 0

21.8.2017 15:15

Tak a teď si všichni dáme na Waze do profilovky prsatou blondýnu, čímž výrazně zvýšíme šance na to, že nám někdo přijede na pomoc ;-D

petk0

27.9.2017 9:44

Pajikcz91 google mapy pouzivaju data z waze, aj upravy map preberaju z waze, takze si si velmi nepomohol, kedze je to ta ista firma. waze ma daleko viac dopravnych info a ovela premakanejsie algoritmy na vypocet trasy. google mapy su stale iba google mapy, navigaciu maju iba ako doplnok a postupne kradnu funkcie z waze.

RSS (komentáře k článku)