TOPlist

Waze brzy odřízne 6 let starou funkci. Češi po ní toužili

Waze Carpool spolujízda konec

Mapová a navigační aplikace Waze patří ve svém oboru k těm úplně nejoblíbenějším, i když (nebo možná právě proto) není tak přecpaná funkcemi jako třeba „sesterské“ Mapy Google. Brzy dokonce původně izraelská služba o jednu dlouholetou funkci přijde. Provozovatelé se rozhodli odříznout doplňkový nástroj Carpool pro domlouvání spolujízdy.

Obdobu tuzemského BlaBlaCar (dříve Jízdomat) se firma rozhodla zrušit kvůli změnám návyků způsobeným v rámci covid pandemie. V době lockdownů spolu lidé přestali jízdu sdílet, nyní jsou zase méně nuceni neustále dojíždět do práce a přibývá nahodilých schůzek. Proto Waze nadále nevidí smysl v udržování služby Carpool, o kterou je stále menší zájem. Definitivní konec ji prý čeká v září.

Waze Carpool - Ride together.
Waze Carpool - Ride together.

Carpooling v podání Waze doposud fungoval jen v USA, Brazílii a Izraeli, ale mimo jiné i v ČR byla po této službě poměrně velká poptávka. Už sem ale s největší pravděpodobností nikdy nedorazí. Poslední roky byl Carpool dostupný nejen jako funkce v hlavní Waze aplikaci, ale také jako samostatná aplikace.

Kolikrát jste využili či nabídli spolujízdu?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)