Tahle tyčinka s Google TV má stejné specifikace jako Chromecast a nestojí ani 4 stovky. Kde je háček?

Onn Google TV Full HD Streaming Device
  • Google není jediným výrobcem, který má v nabídce levné Google TV zařízení
  • Walmart právě představil Onn Google TV Full HD Streaming Device
  • Má stejná střeva jako levnější Chromecast, ale stojí půlku

Americký řetězec Walmart už nějakou dobu prodává produkty pod vlastní značkou Onn. Před dvěma lety vydal konkurenta ke Xiaomi Mi TV Stick s názvem Onn FHD Streaming Stick a nyní představil další generaci se systémem Google TV. Specifikacemi extra nevyniká, ale cena zůstala hodně nízko. V tuto chvíli se však prodává pouze v USA a není jisté, zda se někdy dostane i do Evropy.

Je docela jasné, že Walmart s tímto produktem útočí hlavně na Chromecast s Google TV HD, který jsem před nějakou dobou mimochodem i recenzoval. Ten však stojí v USA 30 dolarů (asi 660 korun bez daně). Onn Google TV Full HD Streaming Device disponuje shodnými specifikacemi, v útrobách tiká čipset Amlogic S805X2 v kombinaci s 1,5 GB RAM, avšak stojí přesně polovinu, tedy 15 dolarů (asi 330 korun).

Walmart-Onn-Google-TV-Full-HD-Streaming-Device

Hlavní výhodou oproti starší generaci je systém Google TV, který nabízí přehlednější uživatelské prostředí a samozřejmě otevřenost, díky níž si do tyčinky můžete stáhnout hromadu aplikací. Jedinou nevýhodou je starší typ konektoru (microUSB), ale adaptér je součástí balení, stejně jako dálkový ovladač, 2 AAA baterie a dokonce nechybí ani HDMI kabel.

Jaký operační systém využíváte pro televizní zábavu vy?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)