Nedokážete si vybrat správný vzhled UI Androidu? Zkuste tohoto pomocníka

vzhled UI změna

Když se srovnává Android a iOS, tak se většinou udává jako plusový bod Androidu možnost změnit vzhled UI. Ne každý se chce ale přehrabovat množstvím launcherů, ikon a tapet. Nyní ale pomůže Google.

Změnit vzhled UI je na Androidu jednoduché

Jakýkoliv telefon, který běží na Androidu, si můžete proměnit, aby vypadal unikátně. Počet launcherů, ikon, widgetů, tapet a dalších různých aplikací je mnoho. O mnohých věcech z Google Play nemáte šanci ani nikdy slyšet. Pomoct s výběrem může nový internetový dotazník #myAndroid, který podle vašich preferencí sestaví ideální kombinaci.

Dotazník naleznete na oficiální stránce www.android.com/myandroid. Celkem na vás čeká 22 otázek, podle kterých se vám pak složí ideální kombinace. Bohužel je prozatím pouze v angličtině, nicméně nejedná se o nic těžkého, vše je doprovázeno ilustračními obrázky. Některé jsou trochu podivné a slouží spíše pro pobavení.

Jakmile všemi otázkami projdete, dostanete doporučení na tapetu, které vás bohužel odkáže na aplikaci do Google Play, kde si tapetu budete muset vyhledat ručně. To je trochu nepraktické a nešikovné, obzvlášť když se vám vybraný obrázek líbí. U dalších věcí, jako je balíček ikon, launcher a widget to funguje stejně, pod obrázkem naleznete tlačítko pro stažení, které vás odkáže do Google Play. Klávesnice Gboard, kterou naleznete na konci, se nemění. A to z toho důvodu, že se jedná o reklamu.

Našli jste si pomocí tohoto dotazníku nový vzhled pro vaše UI?

Zdroj: androidpolice.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

launcher-7-featured

Launcher 7 – je libo Metro?

Aplikace Jan Dolejš Jan Dolejš
7 min. uložit na později

Komentáře (5)